Skip to main content
Haberler

Yeşilay Büyükler Tenis Yaz Kupası Türkiye Serisi Başladı

By 13 Haziran 2024Yorum yok

Türkiye Tenis Federasyonu ile Yeşilay arasında imzalanan protokol kapsamında, bağımlılıklarla mücadeleye dikkat çekmek için 10-14 Haziran 2024 tarihleri arasında TTF Ankara Tenis Merkezi’nde düzenlenecek Yeşilay Büyükler Yaz Kupası Türkiye Serisi’nin basın toplantısı yapıldı.

Türkiye genelinde 13 yaş ve üzeri sporcular arasından 20 kulüpten 130 sporcunun mücadele edeceği turnuvanın basın toplantısına Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti’ni temsilen Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Doruk Malhan katıldı.

“Tenisin birlik, beraberlik, sevgi ve dostluk anlayışını, Yeşilay gibi aynı amaca hizmet eden bir kurumla paylaşıyoruz.”

Tenisin yalnızca bir kupadan veya şampiyonadan ibaret olmadığını, bunlardan çok daha fazlasını ifade ettiğini dile getiren Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, “Tesisleşme noktasında Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle artık illerde, ilçelerde, mahallelerde spor yapılabilir durumda. Tesislerin dolması ve gençlerimizin spor yapabilmesi sadece federasyonumuzun stratejik planlarıyla mümkün olmayacaktır. Tenisin birlik, beraberlik, sevgi, dostluk anlayışını Yeşilay gibi aynı amaca hizmet eden bir kurumla paylaşıyoruz ve bundan gurur duyuyoruz,” dedi.

“Heyecanı, tutkusu, adrenalini en yüksek branş olan tenis, Yeşilay ile özdeşleşecek.”

Yeşilay’ın çocuklarımızı, gençlerimizi bağımlılıklardan koruyarak geleceğe taşıyabilmenin mücadelesini verdiğini söyleyen Durmuş, “Amacı çok kutsal olan Yeşilay’ın bu kadar yaygın bir teşkilat olarak federasyonumuzla birebir aynı amaca yönelik çalışma içerisinde olduklarını görünce sporun bu birleştirici gücünden de yararlanarak bir turnuva gerçekleştirmeye karar verdik. Heyecanı, tutkusu, adrenalini en yüksek branş olan tenisle Yeşilay’ın özdeşleşeceğini bildiğimiz için sizlerleyiz. Bize bu şansı verdiği için Yeşilay Başkanımıza, Yönetim Kurulu Üyelerine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Ayrıca 83 dönümlük arazide dünyanın en iyi tesisini yaratabilme fırsatı verdiği için Gençlik ve Spor Bakanlığımıza da teşekkür ediyorum. Dumansız hava sahası ilan ettiğimiz bu alanda kötü alışkanların menedildiği bir merkez yarattık. Bu anlamlı turnuvada isimleri ve yaptıklarıyla bizlere değer katan Yeşilay’a bir kez daha teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum,” dedi.

“Farkındalık çalışmalarımızı ülkemizin dört bir yanına taşıyoruz.”

Yeşilay olarak tüm vatandaşlara bağımsız, sağlıklı ve insan onuruna layık bir gelecek tesis etmek için kararlılıkla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Doruk Malhan, “120 şubeden oluşan güçlü teşkilat ağımızla farkındalık çalışmalarımızı ülkemizin dört bir yanına taşıyoruz. Bugün geldiğimiz noktada, Yeşilay Spor kulüplerimiz ile Türkiye genelinde spor faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamayı hedefliyoruz. Türkiye genelinde 110 Yeşilay Spor Kulübü bulunuyor. Bu kulüplerdeki lisanslı sporcu sayısı da 2750’ye ulaşmıştır. Bu kıymetli organizasyonun hayata geçirilmesinde iş birliği yaptığımız Türkiye Tenis Federasyonuna ve değerli destekleri için T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığına Yeşilay ailesi adına teşekkürlerimi sunuyorum,” ifadelerini kullandı.

Basın toplantısı, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ve Yeşilay Yönetim Kurulu üyesi Doruk Malhan’ın plaket takdimiyle sona erdi. Yeşilay Büyükler Yaz Kupası Türkiye Serisi 14 Haziran Cuma gününe kadar TTF Ankara Tenis Eğitim Merkezi’nde devam edecek.